Péče o srst 

 

Péče o srst u těchto psů (hlavní dominanta) není až tak náročná jak by se zdálo. V dospělosti stačí cotonka důkladně česat 2x za týden. Největší problém se srstí bývá v období výměny mezi 7 až 15 měsícem. Nepodceňte toto období a česejte obden. Nebojte, toto období zase pomine. Přesto doporučujeme česat co nejčastěji, je to pak jednodužší, trvá to kratší dobu a srst není tolik zacuchaná a tím pádem pejsek netrpí při rozčesávání velkých cucků jelikož se nestihnou udělat. Buďte autoritativní a důslední a nezapomínejte VŽDY po každém česání dát odměnku.

Srst má samočisticí schopnost a stačí koupat 1x za měsíc někdy i méně. 

 

 

Česání

video: Jak učesat cotona
 

https://youtu.be/z2Gc5R7KJSs

 

Pomůcky

Na rozčesávání
 
 
Na pročesání/ dokončení
 
 

Prořezávač 

Prořezávač na cucky není na běžné česání.Používejte opravdu jen když by jste už opravdu sahali po nůžkách.
Většina cucků se dá rozčesat normálním způsobem a hodně pomůže kondicioner.Tento "trhač" vám cucek nařízne a vy při jeho rozčesávání nepřijdete o tolik srsti kako kdyby jste ho rozstřihly.V salonéch ho nepoužívají.
Já ho můžu doporučit pokud máte třeba psí stařenku která se vážně nechce dvakrát česat :-).
Pořád je lepší naříznout pár cucků, než jí muset celou ostříhat.
 

 

Salóní úprava pacek a závěsu

 
 

Salon Avanti

Pokud si nebudete jistí, či se vám nebude chtít dělat si sami úpravu jakou dělají profíci,(obzvlášť co se týká zastřihávání pacek a závěsu, například před výstavou - a to není jednoduché udělat to hezky)doporučujeme nechat to na salonu Avanti k paní Šalandové v Praze, jelikož se na cotonky specializuje a má letité zkušenosti.Také si tam můžete zaplatit kurz jako já a naučit se to dělat perfektně jak je to správně.Vždycky je lepší když vám někdo "vede ruku".To z youtubu neodkoukáte :-)
 
*Pokud máte od nás štěňátko a jezdíte k nám na návštěvy, nebo zkrátka máte cestu kolem nás, tak by nebyl problém se dohodnout s námi. Když to budeme vědět s předstihem tak to určitě nějak vymyslíme :-).

 

 

 

Kontakt

Briliant z Madagaskaru
Chovatelé:
Nina Karhanová a Jiří Honců

Ke koupališti 355
267 61 Cerhovice
okres Beroun
Czech Republic

+420 603 861 751

Foto, grafika a editace webu:
Kateřina Karhanová
katie@email.cz

Instagram:
briliant.z.madagaskaru

Facebook:    
Briliant Z Madaskaru
Kateřina Katie Karhanová

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode